Çok özel bir yere davetlisiniz
GÜNDEM
önceki haber
sonraki haber
Antalya'ya hipodrom yapılacak...

Antalya'ya hipodrom yapılacak...

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Antalya’da hipodrom yapılacağını söyledi.

 Bakan Mehdi Eker, Türkiye Jokey Kulübü tarafından Antalya’nın Döşemealtı beldesinde yapılması düşünülen hipodrom arsasında incelemelerde bulundu. Antalya’nın, turizm, tarih ve tarım potansiyeli ile çok belirgin
 kaynaklara sahip bir il olduğunu belirten Bakan Eker, turizmi çeşitlendirme çerçevesinde Antalya’ya bir de hipodrom yapılacağını kaydetti. Bakan Eker, şöyle konuştu:
         "Antalya’da turizmi çeşitlendirmek istiyoruz. Bu nedenle 950 dönümlük arazide Türkiye Jokey Kulübü tarafından hipodrom yapacak. Özellikle gece yarışlarıyla Antalya’nın turizmine katkı sağlamayı düşünüyoruz. En kısa sürede işlemler tamamlanıp, Antalya hipodroma kavuşacak. Bu 1.5 yıl içerisinde gerçekleşebilir."
         Bakan Eker, projesine göre hipodromun maliyetinin 10 milyon ya da 20 milyon TL arasında olacağını söyledi. 

"Hayal Proje"

Bakan ile birlikte incelemelere katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel de hipodromun yapılmasına katkıları nedeniyle Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’e teşekkür etti. Antalya hipodromunda gece yarışlarının düzenlenmesinin hayal projelerden biri olduğunu anlatan Türel, "Antalya’ya bir hayal proje daha kazandırdık" dedi.
         Bakan Eker, hipodrom alanındaki incelemesinin ardından, Hayvan Hastalık Zararlıları ile Mücadele Programı Yıllık Değerlendirme Toplantısına katıldı. Toplantı, basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleşti.
         Öte yandan Bakan Eker’in içinde bulunduğu Antalya Ticaret Borsası’na ait makam aracı, Döşemealtı’ndaki hipodrom alanına girerken arızalandı. Bu nedenle Bakan Eker ziyaretlerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in makam aracıyla gerçekleştirdi. 

omceki haber
sonraki haber
Toplam 4 yorum bulunmaktadır
MURAT DÖNERTAŞ - 2.3.2011
DÖŞEMEALTINA YAPILACAK OLAN HİPODROMU DÖŞEMEALTININ GELİŞMESİNE BÜYÜK KATKIDA BULUNACAĞINDAN DOLAYI DESTEKLİYOR, İLGİLİ KURUM VE KİŞİLERİ DE TEBRİK EDİYORUM...TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.
ali demirtaş - 26.1.2011
doğal güzelliklerini ve ilginç yer yüz oluşumlarını at sevgisin izleyerek inanılmaz bir zevk yaşıyorlar. at turlarına daha çok yabancı turistler katılıyor. Yazın İspanya, Avustralya ve Latin Amerika ülkelerinden gelen turistler, kışın da Japonlar başta olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinden gelen tu
ahmet yagün - 25.1.2011
sayın külüb başkanımız tşk ediyoruz sayın.behçet bey allah razı olsun antalya böyle bir yatırım da başı çekiyor kendisin çok tşk ediyoruz antalyalın kardeşlerim adına türkiye jokey külün ve at yarışlatın getirdigin içn...allah razı olsun,,,,
özgür savaş kalkan - 4.12.2010
Döşemealtı beldesinde yapılması düşünülen hipodrom arsasında incelemelerde bulundu. Antalya’nın, turizm, tarih ve tarım potansiyeli ile çok belirgin kaynaklara sahip bir il olduğunu belirten dünyanı göz antlaya üzernde
  • Adınız Soyadınız:
  • E-Posta Adresiniz:
  • Telefon Numaranız:
  • Konu Başlığı:
  • Yorum:
DİĞER HABERLER