Çok özel bir yere davetlisiniz
Çoluk Çocuk
önceki haber
sonraki haber
En iyi 10 çocuk parkı

En iyi 10 çocuk parkı

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte ebeveynler çocuklarıyla sokaklara dökülmeye başladı. Çocukların rahatça koşup oynayacağı mekanların sayısı oldukça sınırlı. Sizin için İstanbul’da çocuğunuzla gidebileceğiniz parkları belirledik. İşte İstanbul’un en iyi 10 parkı…

Betonarme yapıların arasında günlük hayatını sürdüren ebeveynler ve çocukları için temiz hava, deniz, çimen ve çiçekler arasında zaman geçirmek çok önemli. Çünkü çocukların enerjisi diğer canlılara oranla çok daha fazla. Bu enerjiyi atmak için oyuncaklarla, oyun alanlarında oynanır; fakat bu, çocuğun enerjisini yeteri kadar almaz. Bunun için çözüm Açıkhava. Biz de sizin için İstanbul’da çocuklarınızla gidebileceğiniz sınırlı mekanları gezdik en iyi 10 parkı belirledik.

Bebek Parkı


Bebek Parkı, Bebek sahilinde Mısır Konsolosluğu ile Bebek Kahve arasında yer alıyor. Günün her saati kalabalık olan Bebek Parkı’nda çocuğunuzla oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bebek Parkı’nın vazgeçilmez kedileri sail boyunca bisiklet süren çocuğunuza eşlik ediyor. Park içerisinde köpeğinizi gezdirebilir, karnınız acıktığında, çevrede bulunan restoranlarda çocuğunuzla zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Caddebostan Parkı


İstanbul’un en renkli parklarından Caddebostan Parkı’nda her zaman bir hareketlilik var. Havaların ısınmasıyla park bünyesindeki basketbol sahası minik çocuklarla, sahanın etrafı ise onları izleyen anne babalarla dolup taşıyor. Çevrenizde her çeşit insanı görebileceğiniz bu parkta çocuğunuz için Avrupa standartlarında dört çocuk oyun grubu var. Kauçuk ya da kumla kaplı oyun alanlarında çocuğunuzu gönül rahatlığıyla oynatabilirsiniz. Bisiklet yolunda çocuğunuzla beraber bisiklet sürebilir, basket veya tenis sahalarından birinde alternatif aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı


Kadıköy’ün en özenli parklarından olan Fenerbahçe Parkı, her yaştan insanı günün değişen saatlerinde ağırlamaya devam ediyor. Günün erken saatlerinde ailece kahvaltı yapmak için çok uygun. Kahvaltılıklarınızı hazırlayıp masalı banklarda akşama kadar vakit geçirebilirsiniz. Öğle saatlerinde daha çok gençlerin uğradığı parkta, çocuğunuzun bisiklet sürme imkanı da bulunuyor. Akşamüzeri sıkılanlar için de çok keyifli bir mekan olan Fenerbahçe Parkı’nda çimler üzerinde çocuğunuzla oyunlar oynayabilir, atıştırmalık bir şeyler getirerek piknik yapabilirsiniz.

Florya İBB Tesisleri
Büyükşehir Belediyesi’nin Florya’daki tesisleri çocuğunuzla eğlenebileceğiniz yerlerden biri. 150 dönümlük açıkhabada spor keyfi yapabilir, yürüyüş yaparak ter atabilirsiniz. Çocuklar tarafından çok sevilen oyun alanları ile rağbet gören park oldukça renkli. Küçük tabela ve trafik ışıklarıyla çocukların trafik kurallarını öğrendikleri mini parkurda bisiklet sürmek çocuklar için ayrı bir zevk. Yeşilköy sahilinde oldukça geniş alana yayılmış parkın sahil tarafında çocuğunuzla beraber bisiklet sürmenin zevkini çıkarabilirsiniz.

Göztepe Parkı

Binalardan arınmış, Göztepe’nin en nadir yerlerinden biri olan Göztepe Parkı temiz hava almak isteyenler için birebir. Ağaçların altında bir şeyler atıştırırken çocuğunuzun güvende olduğunu bilerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuğunuz kum havuzunun bulunduğu bölümde temiz kumlarla yuvarlanabilir, yanınızda götüreceğiniz oyuncaklarla sorun yaşamadan oynayabilirsiniz. Genç yaşlı, her yaş grubundan insanı ağırlayan parkta çocuğunuzla beraber yürüyüş yapabilir, hatta koşabilirsiniz…

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul Avrupa yakasının en gözde açık alanlarından biri de Maçka Parkı. Gümüşsuyu Tepesi ve Maçta Taşlık denilen bölge arasında kalan parkta yüzyıllık ağaçlar çimenlik alan ve konum itibariyle çok sessiz ve güzel bir yer. Gün içerisinde oldukça kalabalık olan park 09:30 ile 12:00 saatleri arasında çocuklarınız için çok uygun.

Moda Parkı
Merkezi bir yerde bulunan Moda Parkı, özellikle hafta sonları oldukça rağbet görüyor. Özellikle küçük çocukların trafik ışıklarının anlamı, harfler ve işaretler ile ilgili tabelaları öğrenebilmeleri için oldukça faydalı. Bisiklet sürülebilen bu alanın dışında hazırlanan oyun parkında ise küçük çocuklar unutulmayarak korumalı oyuncaklar kurulmuş. Kadıköy’de bulunan parkta yürüyüş yapabilir, çocuğunuz oyun oynarken oturma bölümünde onu izleyebilirsiniz.

Özgürlük Parkı

Selamiçeşme’de 120 bin metrekare alana yayılmış parkta vakit geçirmek için oldukça bol seçeneğiniz bulunuyor. İçerisinde basketbol ve futbol sahası, tenis kortu, çeşitli spor tesisleri bulunan ve yürüyüş yapabileceğiniz parkta çocuklar için iki adet oyun alanı var. Amfi tiyatrosu bulunan parkta çocuğunuzla tiyatro, sinema konser gibi çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

Sanatçılar Parkı
Yedi sanat dalını simgeleyen, hayatını kaybetmiş ya da yaşamaya devam eden sanatçıları yeni nesillere aktarabilmek amacıyla düzenlenen bu park Beşiktaş’ın en güzel yerinde konuşlanmış. Çevresindeki müstakil evler ce sitelerle çok güvenli bir imajı olan park, yeni düzenlemeleriyle çocuklara keyifli bir oyun ortamı sunuyor. Çocuğunuz eğlenceli oyuncaklarla donatılmış bölümlerde oynarken, siz uzaktaki Boğaz manzarasına bakarak çayınızı içebilirsiniz…

Ulus Parkı


Ulus Parkı, Boğaz manzarası eşliğinde her şekilde iyi vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir park. İçerisinde bir çay bahçesinin bulunduğu parkta, sizi yoracak tek şey merdivenler. Oldukça bakımlı olan parkta, bebek arabasıyla ilerlemek biraz zor olabilir ama keyfinizi kaçırmayacaktır.

Kaynak: Mayıs 2009 İstanbul Life

omceki haber
sonraki haber
Toplam 4 yorum bulunmaktadır
neriman demirok - 30.5.2010
bayrampaşa park ada... yukarıda saydıklarının hepsini içine alır :))
esra okan - 22.12.2009
bebek parkı vazgeçilmezim,son hali gerçekten çok güzel..
gizem çalkap - 17.12.2009
bebek parkında çok vakit geçiriyorum güneşli havalarda tertemiz ve çok düzgün biyer
gülşah öztürk - 13.12.2009
bebek parkı ve ulus parkı süper yerler yaş yaştan insana hitap ediyor
  • Adınız Soyadınız:
  • E-Posta Adresiniz:
  • Telefon Numaranız:
  • Konu Başlığı:
  • Yorum: