Çok özel bir yere davetlisiniz
Çoluk Çocuk
önceki haber
sonraki haber
İstanbul'un ilk Yunus Gösteri Merkezi Açıldı

İstanbul'un ilk Yunus Gösteri Merkezi Açıldı

Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç’in büyük gayretleri sonucunda yapılan Yunus Gösteri Merkezi törenle hizmete girdi. Deniz memelilerinin şovlarını yapacağı aynı zamanda özürlülere rehabilitasyon amacı ile hizmete sunulan, İstanbul Dolphinarium'un açılışını İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Nevzat Yalçıntaş, Rusya Federasyonu yetkilileri ile Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Alexandr Krivenko ile beraber yaptı.

Törende bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, "Açılışını yaptığımız yunus gösteri merkezi Avrupa'da birçok yerde vardır. Artık İstanbul'da da var. Hem çocuklarımız için hem İstanbul için önemli bir aktivite merkezi kazandırdık. Haliç kenarında kurulan güzel bir tesis oldu. İlçemize  bu tesisi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş beyefendiye çok teşekkür ediyorum " dedi.

İstanbul Dolphinarium'un sakinleri, 4 yunus, 2 Beyaz Yunus (balina), 4 fok, 2 mors ve eğitmenleri, ziyaretçilerine hoşca vakit geçirmek için bekliyor. Eğitmeni eşliğinde şova çıkan 750 kilogram ağırlığında ki Sara isimli mors ise izleyenleri şaşırtıyor. Sahnede müzik aleti çalıp, tango dansı yapan Sara hem eğleniyor hem de izleyenleri eğlendiriyor.

Tesiste yarım daire biçiminde, 16.5 metre yarı çapında gösteri havuzuyla beraber toplam yedi adet havuz yer alıyor. 10 milyon dolara mal olan Dolphinarium'da aynı anda bin kişi gösterileri izleyebilecek. Tam biletin 20 TL olduğu gösterileri öğrenciler 15 TL ödeyerek izleyebilecek.

omceki haber
sonraki haber
Toplam 61 yorum bulunmaktadır
esengül özçayan - 28.1.2011
yunusları kim eğitti ve buraya nasıl getirdi onu anlamadım yunuları getiren kişi tebrik ederim . Başarılarının devamını dilerim Teşekkür ederim çok güzel şeyler başarmışlar onları tekrar tebrik ederim onlara burdan selamlarımı gönderiyorummm?
salkım gül - 8.12.2010
çoooooook güzel ve çok beyendi
ceren ay - 18.9.2010
kendinin ne olduğunu bilen sosyal yaşantısı olan aile kavramı gelişmiş bence insanlardan daha zeki bu canlıları doğal yaşamlarından koparmak çok büyük bir insanlık ayıbıdır.biz kim oluyoruz da tanrıcılık oynuyoruz.
Devrim Karadag - 5.7.2010
Bu tarz gosterileri gayet gereksiz buluyorum. Sadece ticari amacla yapilan gosteriler. Once denizlerimizdeki canlilarin guvenligi icin para harcasak, zamansiz ve hatali toplanan baliklari ucuza yabanci ulkelere satmasak vs..
ismail bülent öner - 12.5.2010
hayatları işkence ve esaret altında geçen o zeki canlıların bu halleri insanlık ayıbıdır... Utanıyorum insan olmaktan!
  • Adınız Soyadınız:
  • E-Posta Adresiniz:
  • Telefon Numaranız:
  • Konu Başlığı:
  • Yorum:
DİĞER HABERLER