Çok özel bir yere davetlisiniz
GÜNDEM
önceki haber
sonraki haber
Torosların 5 yıldızlı oteli kapılarını açtı

Torosların 5 yıldızlı oteli kapılarını açtı

Adana’ya kazandırılan en büyük turizm yatırımı özelliğini taşıyan 20 milyon dolar maliyetli tatil köyü Pendosis’in inşaatı tamamlandı ve kapılarını ilk kez basın ve turizm acentelerine açtı.

Adanalı iki girişimci ortak Süreyya Kayar ve Mehmet Erdal Durukan tarafından tarafından Pozantı ilçesi çıkışında, Toros Dağlarının eteğinde yaptırılan 5 yıldızlı tatil köyünün, dağ turizminin gelişimine önemli katkı sağlaması bekleniyor. 240 kişinin aynı anda ağırlanabildiği tatil köyüne Adana il merkezinden yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla ulaşılabiliyor.
        

Çam ağaçlarının arasında, taş bina görüntüsü vermeyen, çoğunluğu ahşap türü malzemelerle yapılmış 24 dönüm alana kurulu tatil köyü, 12 ay turizm hizmeti verebilecek özelliğe sahip. 86 suit odası ve iki adet kral dairesi bulunan tatil köyünde, 200 kişi kapasiteli bir restoran, 150 kişilik bar, şömine başı, 150 kişilik açık teras, barbekü alanı, 175, 50 ve 30 kişi kapasiteli üç ayrı toplantı salonu bulunuyor.
        

Tatil köyünde ayrıca, oyun ve bilardo odaları, 25 kişi kapasiteli sinema salonu, fitness center, kapalı ve açık yüzme havuzları, sauna, tenis kortu, çok amaçlı basketbol, voleybol ve mini futbol sahası, amfi tiyatro ve açık hava spor alanlarıyla tatilcilerin ihtiyaç duyabileceği her hizmete cevap verilebiliyor.    

Adana turizmine yeni bir ivme

Nens İnşaat Turizm Otelcilik A.Ş ortaklarından Süreyya Kayar, açılışta ortağı Mehmet Erdal Durukan’la yaptığı konuşmasında, Adana’nın turizmine yeni bir ivme kazandırma amacıyla yola çıktıklarını söyledi.

Turizmde marka olmuş başka kentler yerine kendi yörelerine yatırım yapmanın onurunu yaşadıklarını anlatan Süreyya Kayar, 1980 yılından itibaren faaliyet gösterdikleri yörede, 100’ü aşkın villa ve altyapı çalışmaları yaptıklarını belirterek, Sadece inşaatı 10 milyon dolar, çevre düzenlemeleri ve teşrifatıyla 20 milyon dolara mal olan tesislerimizle birlikte, yöredeki faaliyetlerimizin toplam değeri 40 milyon dolara ulaştı" dedi.Kayar, tesisleri yaparken Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelecek konukları ağırlamayı dikkate aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Adana il merkezinden yaklaşık 40 dakikalık yolculukla ulaşılabilen tatil köyümüze Türkiye’nin Orta doğu’ya açılan kapısı konumundaki Hatay’dan 1,5 saatlik kara yolu yolculuğuyla ulaşılabiliyor. Otoban yolunun yanı sıra hava yolu ve demir yolu ulaşımıyla önemli bir noktada bulunan tatil köyümüz, Türkiye’nin turizm merkezlerinden Kapadokya’ya da bir saatlik mesafede bulunuyor."

Tanıtım etkinliğine, basın ve turizm acentelerinin yanı sıra Pozantı Belediye Başkanı Sadi Yılmaz Doğan da katıldı.


Dilek Akın -ADANA (A.A)

omceki haber
sonraki haber
  • Adınız Soyadınız:
  • E-Posta Adresiniz:
  • Telefon Numaranız:
  • Konu Başlığı:
  • Yorum:
DİĞER HABERLER